idulona@atlas.sk

Ahoj!!! Alebo aby sa niekto neurazil Dobrý deň! Volám sa Kristína a VÍTAM VÁS NA MOJEJ WEBOVEJ STRÁNKE O HLODAVCOCH! Za svoj život som mala 42 hlodavcov.

 

 

Už keď som mala tri roky tak sa naša rodina rozrástla o jedného člena. Bolo to prekrásne hnedo-čierno-biele morčiatko a volalo sa Nelly no aspoň tak mi to povedali rodičia s bratom, ja, otec,  brat, ktorý mal 8 a jeho kamarát sme ju naháňali po ihrisku na našom sídlisku, a vždy keď sme prišli domov sme ju vykúpali, vyčesali, napila sa a dostala plno morčacích dobrôt bola to veľká zábava. Nelly sa dožila siedmeho roka.

 

Keď  som mala päť prišlo na rad okúsiť ďalšieho hlodavca s tej pestrej škáli. Mali sme dvoch strakatých čierno bielych potkanov. Paťka a Miško boli zlatučký to si pamätám a zistili sme že ich nemôžeme mať v byte tak sme ich vypustili na kopci v parku.

 

Od mojich siedmich rokov až do kým som nemala 9 sme s bratom a s jeho kamošom chovali v našej klubovni myšičky. Nedávali sme im mená lebo boli navlas rovnaké a bolo ich veľa. Mali sme čierne a biele bolo ich asi 13.

 

V klubovni sme síce chovali myšky mali sme potrebu zakúpiť si aj niečo iné, tak sme si kúpili škrečky volali sa: Paťa, Mišo, Jullie a Jerry. Mišo a Paťa sa spárili a mali sme sedem malých škrečkov. Mišo bol môjho brata najobľúbenejší škrečok dokonca Mišo s ním aj spával v posteli.

 

Kúpili sme si myšky—Japonské tanečnice a mali volali sa Mišo, Marek a Muwie. Mali sme s nich radosť pretože behali na koliečku a keď už nestíhali, prestali behať zapreli sa pazúrikmi a točili sa dole hlavou.

 

Nedávno keď som mala 10 som mala troch pieskomilov: samičku Paťu a dvoch samcov: Simon a  Paťo.  Simona som dala kamarátke.

 

Ďalšie škrečky Paťa a Mišo sa nechceli spáriť, ale keď sme Paťku doniesli bola už tehotná, a porodila samčeka Arissa, ktorého som dala kamoške. Paťka  sa dožila vysokého veku skoro až 2 roky.

 

Mišovy sme kúpili samičku Ginny bola maličká,  škoricovo hnedá.

 

Perla a Zlatko boli najkrajší škrečkovia,  obydvaja boli krémovej farby a Perla ťahala za sebou jemný „závoj“ s chlpov.

 

Po dlhom čase som nemala žiadne zvieratko a tak som teraz celý jún a august prosila aby mi kúpili marčiatko ale oni nechceli a povedali  že mi kúpia škrečky. A tak som povedala no dobre. So sesternicou sme zašli do zverimexu v Bratislave a vybrali sme si samčeka (samičky nemali) volá sa Mike (číta sa Majk) je zlatučký, má čierne veľké očká a krémovú srsť a v strede tela biely pás.

 

Ešte neviem kedy ale plánujem si ísť kúpiť samičky budú sa volať  1. určite Niky, a druhá asi Jessy (číta sa Džesí) už sa na ne teším.

Ak by ste nerozumeli niektorým výrazom, slovám či vetám napíšte mi do knihy návštev!

Mike

Spriatelené stránky nájdete úplne dole aj s popisom o akú stránku ide aj z odkazmi

Chovná stanica labradorov Pod Chosňom predstavuje svoju stránku www.labrador.czechian.net. Uviedli na ňu  svojich labradrov, choroby psov, výživu psov a je tam aj veľký slovník slov a atlas psov.

Je zakázané tieto fotky kopírovať alebo používať na iných webových či textových stránkach!

Spriatelené stránky:

Názov a odkaz na stránku                    popis stránky, čo sa nachádza na stránke

Chcete malého havinka ?

Je váš havinko chorý ?

Ak áno, kliknite na :